Dzięki Fundacji ING Dzieciom, podopieczni Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA”, odpoczywali na kolonii w ramach Turnusów Uśmiechu w pięknym miasteczku Wiśle. Kolonia odbywała się w dniach od 1 lipca do 15 lipca 2017 roku.
Wypoczynek nasz obfitował w mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie dla nas przez Fundację. Już od pierwszego dnia zaczęliśmy od spaceru po okolicy, poznawaliśmy wszystkie ciekawe obiekty na terenie miasteczka, a w kolejnych dniach było coraz ciekawiej!
W poniedziałek udaliśmy się na wycieczkę górską w kierunku Kozińców i podziwialiśmy panoramę Wisły, przy okazji odnajdując Karolowy Dwór.
We wtorek 4 lipca odbywaliśmy wycieczkę krajoznawczą do Istebnej, Koniakowa, Jaworzynki. Zwiedzaliśmy muzeum kultury, gdzie podziwialiśmy największą wyszywankę Koniakowską na Świecie. Po obejrzeniu muzeum udaliśmy się na relaksujący spacer Doliną Partecznika, a po powrocie do ośrodka uczestniczyliśmy w super zajęciach ZUMBY, gdzie wszyscy bawili się doskonale!
W środę 5 lipca poznawaliśmy historię Wiślańskich górali i zwiedzaliśmy muzeum w centrum Wisły.
6 lipca, czyli w czwartek, z samego rana wyruszyliśmy szlakiem wybitnego skoczka narciarskiego Adama Małysza – udało nam się zobaczyć dom mistrza, szkolę do której uczęszczał, jego ulubioną cukiernię oraz pub, gdzie zbierali się najwierniejsi kibice oraz oczywiście muzeum, w którym były pamiątki przekazane przez skoczka (puchary, medale, narty).
W piątek 7 lipca uczestniczyliśmy w wycieczce autokarowej do Szczyrku, gdzie podziwialiśmy skocznie narciarską imienia Adama Małysza, na której odbywał się trening skoczków, poprzedzający Mistrzostwa Świata. Szybki rekonesans po Wiśle Malince, Rezydencja Prezydenta (niby Prezydent był w trakcie naszej wizyty? :), i obraliśmy kurs na Bielsko Białą, gdzie zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca historyczne oraz byliśmy w kinie na Minionkach :).
W kolejnych dniach nie zwalnialiśmy tępa, a wręcz przyśpieszaliśmy: piesze wycieczki górskie, spacery , doskonalenie umiejętności pływackich w parku wodnym Delfin, szalona wycieczka do Parku Western City w Żorach i całodzienne szaleństwo wraz z Kowbojami i Indianami.
Podczas naszego pobytu mieliśmy również super zajęcia z pierwszej pomocy, dzięki Fundacji Uratuj Życie i oczywiście regularne szalone dyskoteki w rytm wakacyjnych przebojów!
Fotorelację możecie oglądać również na naszej stronie internetowej oraz Fan Page’u Iskierki.

Z całego serca dziękujemy Fundacji ING Dzieciom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w projekt dzięki którym mogliśmy tak wspaniale spędzić dwa tygodnie wakacji!!!

Galeria zdjęć