Współpracujemy z najlepszymi specjalistami

Teresa Pasińska

Prezeska Stowarzyszenia
Dyrektorka Centrum

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku geologia, ukończyła studia podyplomowe z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz z zakresu zarządzania pomocą społeczną, posiada także kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą, socjoterapii oraz realizacji programów profilaktyki i promocji zdrowia. Ukończyła Szkołę Pomagania Rodzinie, liczne kursy i szkolenia z zakresu pracy pedagogicznej oraz funkcjonowania NGO. Jest pedagogiem z 25-letnim doświadczeniem w pracy środowiskowej, współzałożycielką Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA“, od 1999 r. pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia. Jest aktywnym członkiem komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert organizowanych przez Urząd Miejski Wrocławia i jego jednostki. Prywatnie żona i matka dwójki dorosłych dzieci oraz babcia dwóch wspaniałych wnuczek. W wolnym czasie lubi czytać, podróżować, podziwiać piękno przyrody, spędzać czas z wnuczkami. Jest optymistką i lubi marzyć.

Małgorzata Gałosz

Wiceprezeska Stowarzyszenia
Zastępczyni Dyrektorki Centrum

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika w zakresie resocjalizacji, socjoterapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami w kryzysie. Autorka i realizatorka wielu projektów o charakterze pomocowym, edukacyjnym, profilaktycznym i terapeutycznym. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie prawa pracy i prawa socjalnego o specjalizacji Organizacja Pomocy Społecznej. Wiceprezes Stowarzyszenia. Chętnie angażuje się w przedsięwzięcia o charakterze pomocowym, Działanie i praca to jej pasja. Kocha zwierzęta, lubi podróżować i aktywnie spędzać wolny czas.

Ida Więcław

Wiceprezeska Stowarzyszenia
Asystentka organizacyjna Centrum

Absolwentka Technikum Mechaniczno – Elektrycznego. Posiada duże doświadczenie w koordynowaniu i zarządzaniu placówkami oraz zespołem pracowniczym. Współpracuje z Wrocławskim Bankiem Żywności oraz darczyńcami Stowarzyszenia. Lubi aktywny wypoczynek, zwierzęta oraz książki.

Aleksandra Berendt

Trener, szkoleniowiec, terapeuta grupowy

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku Pedagogika specjalna – Resocjalizacja. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodziną w placówkach resocjalizacyjnych, interwencyjnych, wsparcia dziennego oraz jako sądowy kurator społeczny dla nieletnich. Jej zainteresowania zawodowe związane są z pracą opartą na procesie grupowym. W Stowarzyszeniu zajmuje się także koordynacją pracy wolontariuszy. Poza tym zdecydowanie preferuje aktywne spędzanie czasu wolnego z rodziną.

Katarzyna Borek

Wychowawca

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na kierunku Resocjalizacja. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach opiekuńczo – wychowawczych oraz jako sądowy kurator społeczny. Od dawna fascynuje ją praca z dziećmi oraz młodzieżą, już jako nastolatka wiedziała, że chce z nimi pracować. W wolnym czasie lubi przeczytać dobrą książkę lub oglądnąć dobry film. Uwielbia odkrywać nowe miejsca w których może odpocząć i zrelaksować się.

Małgorzata Lubczyńska

Wychowawca w Filii nr 5

Instruktor koła redakcyjnego, Opiekun Gazetki “To i Owo”

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister resocjalizacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego, młodzieżowym ośrodku
wychowawczym, jako pedagog szkolny oraz terenowy pracownik socjalny – streetworker. Zainteresowania: rękodzieło, podróże, czytanie książek oraz sport – jazda na rowerze, gra w piłkę
nożną, badminton.

Aleksandra Buczyńska

Psycholog w Filii nr 1, 2 i 5

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika oraz na kierunku psychologia. Kocha piłkę nożną, gotowanie i muzykę.

Ewelina Cieśla

Główna Księgowa Stowarzyszenia

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, ukończyła studia na kierunku Finanse i Bankowość w zakresie rachunkowości i auditingu. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Doradztwa Podatkowego i Zarządzania Podatkami. Posiada uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Na co dzień szczęśliwa mama i żona. W wolnym czasie lubi z rodziną chodzić do teatru oraz do kina. W chwilach relaksu czyta dobre książki lub ogląda filmy.

Olga Kunysz

Instruktor plastyki

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu i Liceum Plastycznego w Płocku. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży – kreatywne warsztaty plastyczne. Ukończyła Kurs Arteterapii metodą „KORART”. Jej pasją jest arteterapia oraz edukacja artystyczna dzieci i młodzieży. Stawia na rozwój zdolności manualnych i wrażliwość estetyczną dziecka. Każdym jej zajęciom towarzyszy indywidualne traktowanie uczestnika. Bliskie jest jej zdanie francuskiego pedagoga Célestina Freineta, który twierdził, że przez otwarte oczy dąży się do otwartego świata.

Marta Kowalska

Psycholog w Filii nr 1, 2 i 4

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu na kierunku psychologia kliniczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresie psychodietetyki. Podnosząc swoje kwalifikacje uczestniczyła w wielu szkoleniach m.in: Szkolenie EEG – Biofeedback; Metoda dialogu motywującego, Techniki i narzędzia pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą.
Interesuje się psychoterpaią, sztuką, filmem i dietetyką..

Joanna Kawalec

Wychowawca w Filii nr 5

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku geografia oraz studiów podyplomowych w zakresie socjoterapii i resocjalizacji. Zainteresowania: muzyka, sztuka, literatura.

Agnieszka Klasińska

Wychowawca

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Pedagogika. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Pedagogiki Resocjalizacyjnej oraz Studium Przeciwdziałania Krzywdzeniu Dzieci. Jest molem książkowym, uwielbia czytać wciągające opowieści. Lubi podróżować i dobrze zjeść 🙂

Arkadiusz Kłos

Asystent merytoryczny

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Andragogika. Ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Absolwent programu dla menedżerów NGO (PROMENGO) realizowanego przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich,  ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obecnie w trakcie certyfikacji na lokalnego doradcę dla NGO w ramach projektu FIMANGO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Koordynator projektów Stowarzyszenia. Członek Stowarzyszenia Pomocy “Iskierka”. W czasie wolnym zajmuje się działką, gotowaniem oraz czytaniem dobrej książki.

Anna Korgól

Terapeuta – prowadzenie zajęć socjoterapeutycznych

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku resocjalizacja, pedagog i socjoterapeuta z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Posiada certyfikat do prowadzenia szkoleń dotyczących problematyki krzywdzenia dzieci w ramach programu FDDS Chronimy Dzieci. W swojej pracy kieruje się hasłem “dziecko jest najważniejsze”. Od dzieci i młodzieży czerpie energie i pomysły do dalszej pracy, ale także dzięki nim pamięta, że czasem najprostsze rozwiązania są w zasięgu ręki. Koordynuje współpracę z wolontariuszami, w obszarze którego wspiera, doradza i motywuje ludzi chcących pomagać innym. Pasjonuje się także trenerstwem, dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi profesjonalistami pracującymi z dziećmi i młodzieżą. W wolnym czasie zdobywa kolejne szczyty, rekreacyjnie biega i jeździ na rowerze oraz regularnie odwiedza kino.

Mariusz Korgól

Wychowawca w Filii nr 2, prowadzi zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

Koordynator projektu Wrocławski Wolontariusz IT

Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku psychologia społeczna w edukacji oraz edukacja artystyczna – współczesne sztuki wizualizacji. Koordynuje działania związane z promocją Centrum i Stowarzyszenia oraz z współpracą z wolontariuszami. Będąc wierny swoim zainteresowaniom i pasji od kilku lat współorganizuje przeglądy teatralne dla wychowanków. W wolnym czasie podróżuje, chodzi po górach, uprawia sporty oraz ogląda dobre filmy.

Iwona Korpak

Pedagog w Filii nr 3 i 5

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika oraz na kierunku psychologia. Zainteresowania pozazawodowe: literatura, malarstwo, zwierzęta, aktywny wypoczynek.

Ewelina Niewiadowska

Instruktor teatralno–taneczny

Aktorka, pedagog, choreograf, instruktorka i reżyserka teatralna. Jest absolwentką Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Ciechanowie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Grała na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, współpracowała z Wrocławskim Teatrem Lalek, Teatrem Arka we Wrocławiu oraz Teatrem na Ostrowie we Wrocławiu.

Dominika Lechowicz

Wychowawca w Filii nr 3

Ukończyła studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na kierunku Pedagogika Specjalna w specjalności Resocjalizacja. Członek Stowarzyszenia.
Jej zainteresowania to czytanie książek, wędkarstwo, grzybiarstwo a ponad wszystko praca z dziećmi.

Zbigniew Michalski

Konserwator

Absolwent Technikum Budowlanego. Wieloletni pracownik oraz złota rączka naszego Stowarzyszenia. Członek Stowarzyszenia. Pasjonuje się historią II wojny światowej, ekwipunkiem żołnierzy z tego okresu, kolekcjonuje stare zegary i militaria. W wolnym czasie czyta książki, uprawia działkę oraz opiekuje się swoim kotem.

Monika Madejska

Specjalista pracy z rodziną w Filii nr 1 i 5

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego kierunek– Socjologia oraz Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia.
Uwielbia górskie wycieczki, wielką radość sprawiają jej też podróże.

Beata Radzimińska

Pedagog w Filii nr 1, 2, 4

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza. Pełni funkcję Sekretarza w Stowarzyszeniu. Jest osobą otwartą, komunikatywną z dużą dozą energii. Bardzo lubi przyrodę, zwierzęta i podróże. W czasie wolnym uprawia działkę, czyta książki i gotuje.

Agnieszka Smolnicka

Specjalista pracy z rodziną w Filii Nr 2, 3 i 4

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek: socjologia w zakresie służb socjalnych. Od ponad 10 lat udziela poradnictwa socjalnego i wsparcia dla rodziców podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA”. Prywatnie żona i mama 3 dzieci. Ciekawa ludzi i świata. Z zapałem uprawia ogródek, na czterech kółkach zwiedza bliższe i dalsze okolice. Amatorsko podpatruje świat przez obiektyw.

Maria Trzeciak

Intendentka

Absolwentka Technikum Chemicznego, ukończyła także kurs księgowości. Interesuje się literaturą, gotowaniem. Czas wolny lubi spędzać aktywnie. Kocha dzieci i zwierzęta. Członek Stowarzyszenia.

Marian Totuszyński

wychowawca w Filii nr 3

Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku Terapia Zajęciowa oraz Pedagogika specjalna – Resocjalizacja. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego oraz jako społeczny kurator sądowy dla nieletnich. Inicjator i wieloletni realizator projektów na rzecz społeczności romskiej w Polsce. Realizator programów profilaktycznych: “Debata”, „Noe“, “Stop Substancjom Psychoaktywnym”. Zainteresowania: sport, praca z dziećmi i młodzieżą , edukacja nieformalna, animacja czasu wolnego.

Wioletta Walichiewicz

wychowawca w Filii nr 3

Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalność pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Prowadzi zajęcia z terapii pedagogicznej i pomoc w nauce. Należy do katolickiej wspólnoty modlitewno – ewangelizacyjnej, w której posługuje modlitwą wstawienniczą i współprowadzi kursy ewangelizacyjne. Członek Stowarzyszenia. Lubi czytać książki, chodzić po górach.

Sylwia Zajchowska

Wychowawca w Filii nr 4

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na kierunku pedagogika oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku logopedia kliniczna.

Katarzyna Trojanowska

wychowawca w Filii nr 1

Absolwentka pedagogiki w zakresie resocjalizacji, stale współpracuje z dziećmi i młodzieżą. Obecnie studentka studiów podyplomowych Język angielski dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Pasjonatka wypraw górskich.