Współpracujemy z najlepszymi specjalistami

Teresa Pasińska

Prezeska Stowarzyszenia
Dyrektorka Centrum

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku geologia, ukończyła studia podyplomowe z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz z zakresu zarządzania pomocą społeczną, posiada także kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą, socjoterapii oraz realizacji programów profilaktyki i promocji zdrowia. Ukończyła Szkołę Pomagania Rodzinie, liczne kursy i szkolenia z zakresu pracy pedagogicznej oraz funkcjonowania NGO. Jest pedagogiem z 25-letnim doświadczeniem w pracy środowiskowej, współzałożycielką Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA“, od 1999 r. pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia. Jest aktywnym członkiem komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert organizowanych przez Urząd Miejski Wrocławia i jego jednostki. Prywatnie żona i matka dwójki dorosłych dzieci oraz babcia dwóch wspaniałych wnuczek. W wolnym czasie lubi czytać, podróżować, podziwiać piękno przyrody, spędzać czas z wnuczkami. Jest optymistką i lubi marzyć.

Małgorzata Gałosz

Wiceprezeska Stowarzyszenia
Zastępczyni Dyrektorki Centrum

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika w zakresie resocjalizacji, socjoterapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami w kryzysie. Autorka i realizatorka wielu projektów o charakterze pomocowym, edukacyjnym, profilaktycznym i terapeutycznym. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie prawa pracy i prawa socjalnego o specjalizacji Organizacja Pomocy Społecznej. Wiceprezes Stowarzyszenia. Chętnie angażuje się w przedsięwzięcia o charakterze pomocowym, Działanie i praca to jej pasja. Kocha zwierzęta, lubi podróżować i aktywnie spędzać wolny czas.

Ida Więcław

Wiceprezeska Stowarzyszenia
Asystentka organizacyjna Centrum

Absolwentka Technikum Mechaniczno – Elektrycznego. Posiada duże doświadczenie w koordynowaniu i zarządzaniu placówkami oraz zespołem pracowniczym. Współpracuje z Wrocławskim Bankiem Żywności oraz darczyńcami Stowarzyszenia. Lubi aktywny wypoczynek, zwierzęta oraz książki.

Aleksandra Berendt

Trener, szkoleniowiec, terapeuta grupowy

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku Pedagogika specjalna – Resocjalizacja. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodziną w placówkach resocjalizacyjnych, interwencyjnych, wsparcia dziennego oraz jako sądowy kurator społeczny dla nieletnich. Jej zainteresowania zawodowe związane są z pracą opartą na procesie grupowym. W Stowarzyszeniu zajmuje się także koordynacją pracy wolontariuszy. Poza tym zdecydowanie preferuje aktywne spędzanie czasu wolnego z rodziną.

Katarzyna Borek

Wychowawca w Filii nr 2

Instruktor koła redakcyjnego, Opiekun Gazetki „To i Owo”

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na kierunku Resocjalizacja. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach opiekuńczo – wychowawczych oraz jako sądowy kurator społeczny. Od dawna fascynuje ją praca z dziećmi oraz młodzieżą, już jako nastolatka wiedziała, że chce z nimi pracować. W wolnym czasie lubi przeczytać dobrą książkę lub oglądnąć dobry film. Uwielbia odkrywać nowe miejsca w których może odpocząć i zrelaksować się.

Małgorzata Podyma

Wychowawca 

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister resocjalizacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego, młodzieżowym ośrodku
wychowawczym, jako pedagog szkolny oraz terenowy pracownik socjalny – streetworker. Zainteresowania: rękodzieło, podróże, czytanie książek oraz sport – jazda na rowerze, gra w piłkę
nożną, badminton.

Aleksandra Buczyńska

Psycholog w Filii nr 2, 3

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika oraz na kierunku psychologia. Kocha piłkę nożną, gotowanie i muzykę.

Ewelina Cieśla

Główna Księgowa Stowarzyszenia

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, ukończyła studia na kierunku Finanse i Bankowość w zakresie rachunkowości i auditingu. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Doradztwa Podatkowego i Zarządzania Podatkami. Posiada uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Na co dzień szczęśliwa mama i żona. W wolnym czasie lubi z rodziną chodzić do teatru oraz do kina. W chwilach relaksu czyta dobre książki lub ogląda filmy.

Olga Kunysz

Instruktor plastyki

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu i Liceum Plastycznego w Płocku. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży – kreatywne warsztaty plastyczne. Ukończyła Kurs Arteterapii metodą „KORART”. Jej pasją jest arteterapia oraz edukacja artystyczna dzieci i młodzieży. Stawia na rozwój zdolności manualnych i wrażliwość estetyczną dziecka. Każdym jej zajęciom towarzyszy indywidualne traktowanie uczestnika. Bliskie jest jej zdanie francuskiego pedagoga Célestina Freineta, który twierdził, że przez otwarte oczy dąży się do otwartego świata.

Karolina Bojarska

Psycholog w Filii nr 4

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na kierunku psychologia oraz Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Interesuje się psychologią dziecięcą i arteterapią. 

Joanna Kawalec

Wychowawca w Filii nr 5

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku geografia oraz studiów podyplomowych w zakresie socjoterapii i resocjalizacji. Zainteresowania: muzyka, sztuka, literatura.

Katarzyna Trojanowska

wychowawca w Filii nr 1

Absolwentka pedagogiki w zakresie resocjalizacji, stale współpracuje z dziećmi i młodzieżą. Obecnie studentka studiów podyplomowych Język angielski dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Pasjonatka wypraw górskich. 

Arkadiusz Kłos

Asystent merytoryczny

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Andragogika. Ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Absolwent programu dla menedżerów NGO (PROMENGO) realizowanego przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich,  ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obecnie w trakcie certyfikacji na lokalnego doradcę dla NGO w ramach projektu FIMANGO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Koordynator projektów Stowarzyszenia. Członek Stowarzyszenia Pomocy „Iskierka”. W czasie wolnym zajmuje się działką, gotowaniem oraz czytaniem dobrej książki.

Kinga Urzędowska

Muzykoterapeuta

Absolwentka muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz logopedię i wczesne wspomaganie rozwoju mowy w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku. Obecnie studiuję psychologię oraz jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła międzynarodowe szkolenie trenerskie TZA-ART. Od kilku lat współpracuje z dziećmi i młodzieżą. Uwielbia pracę z drugim człowiekiem. W swojej pracy kieruje się holistycznym podejściem do klienta. Muzykoterapia, logopedia i psychologia to jej pasje, które się wzajemnie przenikają i uzupełniają. Cały czas wzbogaca swoją wiedzę na wszelkiego rodzaju kursach, szkoleniach, sympozjach w kraju i za granicą.

Joanna Kąkol

Psycholog w Filii nr 3

Ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.  Pracuje również w Warsztacie Terapii Zajęciowej, gdzie prowadzi zajęcia z rehabilitacji społecznej osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. 

Iwona Korpak

Pedagog w Filii nr 3 i 5

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika oraz na kierunku psychologia. Zainteresowania pozazawodowe: literatura, malarstwo, zwierzęta, aktywny wypoczynek.

Ewelina Niewiadowska

Instruktor teatralno–taneczny

Aktorka, pedagog, choreograf, instruktorka i reżyserka teatralna. Jest absolwentką Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Ciechanowie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Grała na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, współpracowała z Wrocławskim Teatrem Lalek, Teatrem Arka we Wrocławiu oraz Teatrem na Ostrowie we Wrocławiu.

Dominika Lechowicz

Wychowawca w Filii nr 3

Wychowawca grupy dziecięcej

Ukończyła studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na kierunku Pedagogika Specjalna w specjalności Resocjalizacja. Członek Stowarzyszenia.
Jej zainteresowania to czytanie książek, wędkarstwo, grzybiarstwo a ponad wszystko praca z dziećmi.

Zbigniew Michalski

Konserwator

Absolwent Technikum Budowlanego. Wieloletni pracownik oraz złota rączka naszego Stowarzyszenia. Członek Stowarzyszenia. Pasjonuje się historią II wojny światowej, ekwipunkiem żołnierzy z tego okresu, kolekcjonuje stare zegary i militaria. W wolnym czasie czyta książki, uprawia działkę oraz opiekuje się swoim kotem.

Monika Madejska

Specjalista pracy z rodziną w Filii nr 1 i 5

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego kierunek– Socjologia oraz Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia.
Uwielbia górskie wycieczki, wielką radość sprawiają jej też podróże.

Beata Radzimińska

Pedagog w Filii nr 1, 2, 4

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza. Pełni funkcję Sekretarza w Stowarzyszeniu. Jest osobą otwartą, komunikatywną z dużą dozą energii. Bardzo lubi przyrodę, zwierzęta i podróże. W czasie wolnym uprawia działkę, czyta książki i gotuje.

Agnieszka Smolnicka

Specjalista pracy z rodziną w Filii Nr 2, 3 i 4

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek: socjologia w zakresie służb socjalnych. Od ponad 10 lat udziela poradnictwa socjalnego i wsparcia dla rodziców podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA”. Prywatnie żona i mama 3 dzieci. Ciekawa ludzi i świata. Z zapałem uprawia ogródek, na czterech kółkach zwiedza bliższe i dalsze okolice. Amatorsko podpatruje świat przez obiektyw.

Maria Trzeciak

Intendentka

Absolwentka Technikum Chemicznego, ukończyła także kurs księgowości. Interesuje się literaturą, gotowaniem. Czas wolny lubi spędzać aktywnie. Kocha dzieci i zwierzęta. Członek Stowarzyszenia.

Marian Totuszyński

wychowawca w Filii nr 3

Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku Terapia Zajęciowa oraz Pedagogika specjalna – Resocjalizacja. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego oraz jako społeczny kurator sądowy dla nieletnich. Inicjator i wieloletni realizator projektów na rzecz społeczności romskiej w Polsce. Realizator programów profilaktycznych: “Debata”, „Noe“, “Stop Substancjom Psychoaktywnym”. Zainteresowania: sport, praca z dziećmi i młodzieżą , edukacja nieformalna, animacja czasu wolnego.

Wioletta Walichiewicz

wychowawca w Filii nr 3

Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalność pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Prowadzi zajęcia z terapii pedagogicznej i pomoc w nauce. Należy do katolickiej wspólnoty modlitewno – ewangelizacyjnej, w której posługuje modlitwą wstawienniczą i współprowadzi kursy ewangelizacyjne. Członek Stowarzyszenia. Lubi czytać książki, chodzić po górach.

Sylwia Zajchowska

Wychowawca w Filii nr 4

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na kierunku pedagogika oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku logopedia kliniczna.

Izabela Mertowska - Shand

wychowawca w Filii nr 1, 2, 5

Ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kurs zarządzania organizacjami pozarządowymi. Edukatorka i realizatorka wielu projektów dla dzieci i młodzieży.

Ewa Małkiewicz

Wychowawca w Filii nr 3

Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Opolu, studium Fotoedukacji. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Interesuje się sztuką wizualną, technikami plastycznymi, arteterapią oraz literaturą społeczną, dziecięcą oraz reportażem. 

Katarzyna Pankow

wychowawca w Filii nr 4

Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalność nauczanie początkowe. Posiada kwalifikacje z zakresu terapii pedagogicznej. Interesuje się psychologią, sztuką, literaturą i mindfulness. 

Rafał Świerczek

Instruktor sportu

Absolwent Wychowania Fizycznego, nauczyciel w szkole podstawowej.

Magdalena Szal

Socjoterapeuta

Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim, kurs arteterapii, studia podyplomowe z socjoterapii oraz Trening zastępowania agresji. Interesuje się mediewistyką, turystyką pieszą i rowerową. Lubi czytać, tańczyć i śpiewać. 

Agnieszka Klasińska

Logopeda Filia nr 3

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Pedagogika. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie logopedii.  Jest molem książkowym, uwielbia czytać wciągające opowieści. Lubi podróżować i dobrze zjeść.  

Magdalena Wasilczuk

Psycholog, trener TUS Filia nr 1, 5

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia (specjalność psychologia kliniczna i zdrowia). Pracuje z dziećmi i młodzieżą. Posiada certyfikat i uprawnienia Trenera umiejętności społecznych zdobyte podczas szkoleń „Trener TUS” oraz „Trener TUS osób z autyzmem i zespołem Aspergera”. W Stowarzyszeniu Pomocy „ISKIERKA” prowadzi Trening Umiejętności Społecznych oraz współprowadzi zajęcia z socjoterapii. Interesuje się terapią poznawczo-behawioralną oraz trzecią falą terapii CBT. Jest właścicielką kota i psa, w wolnych chwilach interesuje się sztuką, uwielbia podróżować oraz gotować i piec.