Współpracujemy z najlepszymi specjalistami

Teresa Pasińska

Prezeska Stowarzyszenia
Dyrektorka Centrum

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku geologia, ukończyła studia podyplomowe z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz z zakresu zarządzania pomocą społeczną, posiada także kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą, socjoterapii oraz realizacji programów profilaktyki i promocji zdrowia. Ukończyła Szkołę Pomagania Rodzinie, liczne kursy i szkolenia z zakresu pracy pedagogicznej oraz funkcjonowania NGO. Jest pedagogiem z 25-letnim doświadczeniem w pracy środowiskowej, współzałożycielką Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA“, od 1999 r. pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia. Jest aktywnym członkiem komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert organizowanych przez Urząd Miejski Wrocławia i jego jednostki. Prywatnie żona i matka dwójki dorosłych dzieci oraz babcia dwóch wspaniałych wnuczek. W wolnym czasie lubi czytać, podróżować, podziwiać piękno przyrody, spędzać czas z wnuczkami. Jest optymistką i lubi marzyć.

Małgorzata Gałosz

Wiceprezeska Stowarzyszenia
Zastępczyni Dyrektorki Centrum

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika w zakresie resocjalizacji, socjoterapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami w kryzysie. Autorka i realizatorka wielu projektów o charakterze pomocowym, edukacyjnym, profilaktycznym i terapeutycznym. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie prawa pracy i prawa socjalnego o specjalizacji Organizacja Pomocy Społecznej. Wiceprezes Stowarzyszenia. Chętnie angażuje się w przedsięwzięcia o charakterze pomocowym, Działanie i praca to jej pasja. Kocha zwierzęta, lubi podróżować i aktywnie spędzać wolny czas.

Ida Więcław

Wiceprezeska Stowarzyszenia
Asystentka organizacyjna Centrum

Absolwentka Technikum Mechaniczno – Elektrycznego. Posiada duże doświadczenie w koordynowaniu i zarządzaniu placówkami oraz zespołem pracowniczym. Współpracuje z Wrocławskim Bankiem Żywności oraz darczyńcami Stowarzyszenia. Lubi aktywny wypoczynek, zwierzęta oraz książki.

Aleksandra Berendt

Trener, szkoleniowiec, terapeuta grupowy

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku Pedagogika specjalna – Resocjalizacja. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodziną w placówkach resocjalizacyjnych, interwencyjnych, wsparcia dziennego oraz jako sądowy kurator społeczny dla nieletnich. Jej zainteresowania zawodowe związane są z pracą opartą na procesie grupowym. W Stowarzyszeniu zajmuje się także koordynacją pracy wolontariuszy. Poza tym zdecydowanie preferuje aktywne spędzanie czasu wolnego z rodziną.

Katarzyna Borek

Wychowawca

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na kierunku Resocjalizacja. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach opiekuńczo – wychowawczych oraz jako sądowy kurator społeczny. Od dawna fascynuje ją praca z dziećmi oraz młodzieżą, już jako nastolatka wiedziała, że chce z nimi pracować. W wolnym czasie lubi przeczytać dobrą książkę lub oglądnąć dobry film. Uwielbia odkrywać nowe miejsca w których może odpocząć i zrelaksować się.

Małgorzata Lubczyńska

Wychowawca w Filii nr 5

Instruktor koła redakcyjnego, Opiekun Gazetki “To i Owo”

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister resocjalizacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego, młodzieżowym ośrodku
wychowawczym, jako pedagog szkolny oraz terenowy pracownik socjalny – streetworker. Zainteresowania: rękodzieło, podróże, czytanie książek oraz sport – jazda na rowerze, gra w piłkę
nożną, badminton.

Aleksandra Buczyńska

Wychowawca w Filii nr 1

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika oraz na kierunku psychologia. Kocha piłkę nożną, gotowanie i muzykę.

Agnieszka Cepińska

Instruktor plastyki w Filii nr 1

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku architektura krajobrazu.
Uwielbia ludzi, rośliny, muzykę i wszelkiego rodzaju prace manualne. Z zamiłowania florystka 🙂

Justyna Ciesielska

Psycholog w Filii nr 3

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych na kierunku przygotowanie pedagogiczne na AHE w Łodzi. W trakcie czteroletniego szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała poprzez pracę w przedszkolu oraz szkole. Przez 6 lat była animatorką na oazach młodzieżowych. W wolnych chwilach tańczy salsę, jeździ na rowerze lub szyje na maszynie.

Ewelina Cieśla

Główna Księgowa Stowarzyszenia

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, ukończyła studia na kierunku Finanse i Bankowość w zakresie rachunkowości i auditingu. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Doradztwa Podatkowego i Zarządzania Podatkami. Posiada uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Na co dzień szczęśliwa mama i żona. W wolnym czasie lubi z rodziną chodzić do teatru oraz do kina. W chwilach relaksu czyta dobre książki lub ogląda filmy.

Marta Kowalska

Psycholog w Filii nr 1, 2 i 4

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu na kierunku psychologia kliniczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresie psychodietetyki. Podnosząc swoje kwalifikacje uczestniczyła w wielu szkoleniach m.in: Szkolenie EEG – Biofeedback; Metoda dialogu motywującego, Techniki i narzędzia pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą.
Interesuje się psychoterpaią, sztuką, filmem i dietetyką..

Anna Delinger

Pracownik obsługi

Ukończyła kurs dla wychowawców kolonijnych. Na co dzień wspiera pracę wychowawców i specjalistów, a także opiekuje się dziećmi. Członek Stowarzyszenia.
W czasie wolnym lubi czytać książki, rozwiązywać krzyżówki oraz pomagać innym.

Joanna Kawalec

Wychowawca w Filii nr 5

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku geografia oraz studiów podyplomowych w zakresie socjoterapii i resocjalizacji. Zainteresowania: muzyka, sztuka, literatura.

Agnieszka Klasińska

Wychowawca

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Pedagogika. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Pedagogiki Resocjalizacyjnej oraz Studium Przeciwdziałania Krzywdzeniu Dzieci. Jest molem książkowym, uwielbia czytać wciągające opowieści. Lubi podróżować i dobrze zjeść 🙂

Arkadiusz Kłos

Asystent merytoryczny

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Andragogika. Ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Absolwent programu dla menedżerów NGO (PROMENGO) realizowanego przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich,  ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obecnie w trakcie certyfikacji na lokalnego doradcę dla NGO w ramach projektu FIMANGO. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Koordynator projektów Stowarzyszenia. Członek Stowarzyszenia Pomocy “Iskierka”. W czasie wolnym zajmuje się działką, gotowaniem oraz czytaniem dobrej książki.

Anna Korgól

Terapeuta – prowadzenie zajęć socjoterapeutycznych

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku resocjalizacja, pedagog i socjoterapeuta z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Posiada certyfikat do prowadzenia szkoleń dotyczących problematyki krzywdzenia dzieci w ramach programu FDDS Chronimy Dzieci. W swojej pracy kieruje się hasłem “dziecko jest najważniejsze”. Od dzieci i młodzieży czerpie energie i pomysły do dalszej pracy, ale także dzięki nim pamięta, że czasem najprostsze rozwiązania są w zasięgu ręki. Koordynuje współpracę z wolontariuszami, w obszarze którego wspiera, doradza i motywuje ludzi chcących pomagać innym. Pasjonuje się także trenerstwem, dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi profesjonalistami pracującymi z dziećmi i młodzieżą. W wolnym czasie zdobywa kolejne szczyty, rekreacyjnie biega i jeździ na rowerze oraz regularnie odwiedza kino.

Mariusz Korgól

Wychowawca w Filii nr 2, prowadzi zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

Koordynator projektu Wrocławski Wolontariusz IT

Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku psychologia społeczna w edukacji oraz edukacja artystyczna – współczesne sztuki wizualizacji. Koordynuje działania związane z promocją Centrum i Stowarzyszenia oraz z współpracą z wolontariuszami. Będąc wierny swoim zainteresowaniom i pasji od kilku lat współorganizuje przeglądy teatralne dla wychowanków. W wolnym czasie podróżuje, chodzi po górach, uprawia sporty oraz ogląda dobre filmy.

Iwona Korpak

Pedagog w Filii nr 3 i 5

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika oraz na kierunku psychologia. Zainteresowania pozazawodowe: literatura, malarstwo, zwierzęta, aktywny wypoczynek.

Olga Kunysz

Instruktor plastyki

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu i Liceum Plastycznego w Płocku. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży – kreatywne warsztaty plastyczne. Ukończyła Kurs Arteterapii metodą „KORART”. Jej pasją jest arteterapia oraz edukacja artystyczna dzieci i młodzieży. Stawia na rozwój zdolności manualnych i wrażliwość estetyczną dziecka. Każdym jej zajęciom towarzyszy indywidualne traktowanie uczestnika. Bliskie jest jej zdanie francuskiego pedagoga Célestina Freineta, który twierdził, że przez otwarte oczy dąży się do otwartego świata.

Joanna Krzyżosiak

Wychowawca w Filii nr 3

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Pedagogika ogólna, ze specjalnością poradnictwa rodzinnego i zawodowego. Od ponad dziesięciu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą na różnym etapie ich rozwoju i kształcenia. Po studiach, szlify w pracy z dziećmi zdobywała jako animatorka i wolontariuszka w Niemczech, Turcji oraz na Filipinach. Bardzo wiele w pracy z dziećmi zawdzięcza Związkowi Harcerstwa Polskiego gdzie jako instruktorka przez 6 lat prowadziła Gromadę Zuchową, dlatego pedagogika przygody jest jej bardzo bliska. Jej mottem w pracy jest myśl Aleksandrem Kamińskim: “Być wychowawcą znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować (…)”.,dlatego ciągle podnosi swoje kwalifikacje jako wychowawca, pedagog i animator. Dodatkowo posiada uprawnienia pilota wycieczek, a także jest Przewodnikiem Miejskim po Wrocławiu. Wolne chwile spędza na spacerach z psem, nie tylko po wrocławskich uliczkach.

Kinga Bednarczyk

Wychowawca w Filii nr 1, 2, 3, 4

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, zaś obecnie realizuje Całościowy Kurs Psychoterapii. Wieloletnia koordynatorka oraz członek wolontariatu w placówce opiekuńczo- wychowawczej. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała w Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz jako psycholog szkolny. Inspiruje się słowami Janusza Korczaka, który mówił, że praca z dziećmi nie jest „zniżaniem się, pochylaniem, naginaniem do ich pojęć, lecz jest prawdziwym wyciąganiem, sięganiem i wspinaniem się do ich uczuć”. 

W wolnych chwilach pływa, jeździ konno, czyta książki oraz ogląda dobre filmy. Energii do życia dodają jej podróże i osoby, które podczas nich spotyka.

Dominika Lechowicz

Wychowawca w Filii nr 3

Ukończyła studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na kierunku Pedagogika Specjalna w specjalności Resocjalizacja. Członek Stowarzyszenia.
Jej zainteresowania to czytanie książek, wędkarstwo, grzybiarstwo a ponad wszystko praca z dziećmi.

Ewelina Niewiadomska

Wychowawca w Filii nr 5, instruktor teatralno–taneczny

Aktorka, pedagog, choreograf, instruktorka i reżyserka teatralna. Jest absolwentką Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Ciechanowie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Grała na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, współpracowała z Wrocławskim Teatrem Lalek, Teatrem Arka we Wrocławiu oraz Teatrem na Ostrowie we Wrocławiu.

Monika Madejska

Specjalista pracy z rodziną w Filii nr 1 i 5

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego kierunek– Socjologia oraz Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia.
Uwielbia górskie wycieczki, wielką radość sprawiają jej też podróże.

Zbigniew Michalski

Konserwator

Absolwent Technikum Budowlanego. Wieloletni pracownik oraz złota rączka naszego Stowarzyszenia. Członek Stowarzyszenia. Pasjonuje się historią II wojny światowej, ekwipunkiem żołnierzy z tego okresu, kolekcjonuje stare zegary i militaria. W wolnym czasie czyta książki, uprawia działkę oraz opiekuje się swoim kotem.

Katarzyna Szczesiul

Instruktor zajęć muzycznych w Filii nr 3

Studentka 2 roku Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Od małego zajmująca się muzyką i śpiewaniem. Muzykalna rodzina wspierała ją w jej rozwoju, czym teraz chce się dzielić z innymi. Brała udział w licznych występach, koncertach oraz festiwalach w całej Polsce. W okresie 2014-2017 uczyła się wokalu techniką MIX. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Patrzy na muzykę nie tylko pod względem dźwięków, ale również emocji. Marzycielka. Otwarta na świat, kreatywna i ambitna. Ceni sobie poczucie humoru i miłą atmosferę. Uwielbia spędzać czas z dziećmi.

Małgorzata Opiła

Psycholog W Punkcie Poradnictwa i Terapii Rodzinnej “ISKIERKA” oraz w Punkcie Pomocy Psychospołecznej i Prawnej “ISKIERKA”

Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Psycholog i psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji. Profesjonalne przygotowanie do pracy terapeutycznej zdobywa szkoląc się w 5-letnim Kursie Psychoterapii w nurcie systemowo-ericksonowskim we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
W pracy z pacjentem kieruje się standardami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Prywatnie miłośniczka podróży, gotowania i powieści kryminalnych.

Hubert Giezek

Pedagog, zajęcia profilaktyczne

Absolwent poradnictwa pedagogicznego i  lic. pedagogiki rodzinnej, profilaktyk i socjoterapeuta, realizator programów profilaktycznych: “Debata”,  “Stop Substancjom Psychoaktywnym” „Spójrz Inaczej” z wieloletnim doświadczeniem zawodnym.

Lubi sport, aktywnie spędza czas wolny, lubi chodzić do kina oraz podróżować.

Beata Radzimińska

Pedagog w Filii nr 1, 2, 4

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza. Pełni funkcję Sekretarza w Stowarzyszeniu. Jest osobą otwartą, komunikatywną z dużą dozą energii. Bardzo lubi przyrodę, zwierzęta i podróże. W czasie wolnym uprawia działkę, czyta książki i gotuje.

Katarzyna Radzińska

Psycholog w Filii nr 2 i 5

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu (specjalność: kliniczna, rehabilitacji), obecnie kończy 4 rok pięcioletniego kursu “Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin” (Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin na Szlaku). Ukończyła studia podyplomowe “Polski Język Migowy” na Uniwersytecie Warszawskim oraz podstawowy i zaawansowany kurs dogoterapii. “Dogoterapeuta w Programach i Interwencjach z Udziałem Psów” (Perro- Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego). Wolny czas spędza na zabawach z psami lub w dolnośląskich górach.

Agnieszka Smolnicka

Specjalista pracy z rodziną w Filii Nr 2, 3 i 4

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek: socjologia w zakresie służb socjalnych. Od ponad 10 lat udziela poradnictwa socjalnego i wsparcia dla rodziców podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy „ISKIERKA”. Prywatnie żona i mama 3 dzieci. Ciekawa ludzi i świata. Z zapałem uprawia ogródek, na czterech kółkach zwiedza bliższe i dalsze okolice. Amatorsko podpatruje świat przez obiektyw.

Justyna Stadniczenko

Terapeuta uzależnień

Z wykształcenia socjolog i certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Realizator programu Candis dla użytkowników konopi oraz Programu Ograniczania Picia. Ukończyła Akademię Profilaktyki i Uzależnień Behawioralnych, Ogólnopolskie Szkolenie z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej w profilaktyce i terapii uzależnień oraz szkolenie z Dialogu Motywującego. Aktualnie uczestniczy w 4 letnim Kursie Psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Fascynuje się przyrodą, opiekuje się wyjątkowym dogiem argentyńskim i stadem owiec. 

Magdalena Szal

Instruktor zajęć umuzykalniających
nauka gry na gitarze

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Filozofia. Ukończyła także Studia Podyplomowe w zakresie Socjoterapii, Kurs Arteterapii (metodą Korart), kurs kwalifikacyjny Trening Zastępowania Agresji oraz Studium Animacji Społecznej. W pracy z dziećmi używa metod aktywizujących, komunikacji otwartej, wykorzystuje zabawy ruchowe, tańce i działania plastyczne. Na co dzień lubi jazdę rowerem, zwiedzanie zakątków Dolnego Śląska, górskie wędrówki i szydełkowanie. Jest szczęśliwą żoną Radka.

Marian Totuszyński

wychowawca w Filii nr 3

Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku Terapia Zajęciowa oraz Pedagogika specjalna – Resocjalizacja. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego oraz jako społeczny kurator sądowy dla nieletnich. Inicjator i wieloletni realizator projektów na rzecz społeczności romskiej w Polsce. Realizator programów profilaktycznych: “Debata”, „Noe“, “Stop Substancjom Psychoaktywnym”. Zainteresowania: sport, praca z dziećmi i młodzieżą , edukacja nieformalna, animacja czasu wolnego.

Maria Trzeciak

Intendentka

Absolwentka Technikum Chemicznego, ukończyła także kurs księgowości. Interesuje się literaturą, gotowaniem. Czas wolny lubi spędzać aktywnie. Kocha dzieci i zwierzęta. Członek Stowarzyszenia.

Wioletta Walichiewicz

wychowawca w Filii nr 3

Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalność pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Prowadzi zajęcia z terapii pedagogicznej i pomoc w nauce. Należy do katolickiej wspólnoty modlitewno – ewangelizacyjnej, w której posługuje modlitwą wstawienniczą i współprowadzi kursy ewangelizacyjne. Członek Stowarzyszenia. Lubi czytać książki, chodzić po górach.

Sylwia Zajchowska

Wychowawca w Filii nr 2

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na kierunku pedagogika oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku logopedia kliniczna.