W dniu 9.09. 2017 wychowankowie Stowarzyszenia Pomocy “Iskierka” już po raz trzeci mieli okazję zdobyć najwyższy szczyt Przedgórza Sudeckiego – Ślężę.  Zdobywanie Ślęży przez naszych wychowanków, które ma miejsce co roku w pierwszy weekend września, powoli staje się tradycją i jest przyjemnym sposobem na pożegnanie lata.

Pogoda nas nie zawiodła, warunki były idealne dla górskiego spaceru. Udało nam się w bardzo dobrym czasie zdobyć szczyt, dzięki czemu wychowankowie mogli uczestniczyć w atrakcjach towarzyszących odbywającemu się w tym dniu na szczycie Ślęży “Spotkaniu Młodych”(zabawy taneczne, koncert zespołu Fragua). W międzyczasie udało się rozpalić grilla i mogliśmy posilić się pysznymi kiełbaskami i opiekanym chlebem.

Bardzo miłym akcentem naszej wycieczki było spotkanie p. Żeni z synami. Pani Żenia jest fryzjerką, która zaproponowała naszemu Stowarzyszeniu współpracę, a w ramach podziękowania została zaproszona do udziału w wycieczce. Niestety, podczas zbiórki na dworcu PKS okazało się, że zaspała. Bardzo się więc ucieszyliśmy gdy p. Żeni i jej synom udało się dojechać i dołączyć do nas na szczycie. Do Sobótki zeszliśmy już razem.

To był długi, trochę męczący, ale bardzo udany dzień. Taka wycieczka stwarza naszym wychowankom możliwość  integracji między filiami i poznania nowych osób oraz jest okazją na spędzenie czasu poza miastem.