Jak co roku,  podczas ferii zimowych nasi wychowankowie mogli korzystać z wielu atrakcji, przygotowanych dla nich przez wychowawców.

Tradycyjnie już ferie rozpoczął turniej sportowy. Wychowankowie wszystkich filii zmierzyli się w wyścigach rzędów (grupy młodsze) oraz meczu siatkówki (grupy starsze). Rywalizacja stała na wysokim poziomie i była wyrównana, więc nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy.

Kolejną wspólną imprezą zorganizowaną dla wszystkich filii był Turniej Kręgli, który odbył się w kręgielni “Miraż”.  W turnieju zwyciężyła reprezentacja Filii nr 3.

Wychowankowie grup młodszych wzięli udział w projekcie EduMagica, w ramach którego odbył się pokaz bajki “Z Żółwikiem Tomkiem poznajemy Polskę”. Forma bajki była dla dzieci niezwykle atrakcyjna, ponieważ  mogły aktywnie uczestniczyć w multimedialnym show i odpowiadać na zadawane przez bohatera pytania oraz utrwalać poznaną wiedzę dzięki licznym quizom i zagadkom.

Podczas ferii wychowawcy poszczególnych grup zapewnili dzieciom wiele atrakcji. Wychowankowie uczestniczyli między innymi w wyjściach do JumpWorldu, Aquaparku, kina, Bobolandii, Muzeum Miejskiego oraz na lodowisko.

Ferie zakończyły się bardzo miłym akcentem – Balem Karnawałowym. Motywem przewodnim były maski, które dzieci wykonywały wcześniej w ramach zajęć plastycznych. Podczas balu wychowankowie uczestniczyli w konkursie na najlepszy strój i maskę oraz w wielu ciekawych konkursach tanecznych a także otrzymali nagrody semestralne.

Ferie trwały zdecydowanie za krótko. Dla wszystkich niepocieszonych – do wakacji zostało zaledwie 140 dni 🙂