Dzień Profilaktyczny w naszych Centrach jest szczególną okazją do głębszego zastanowienia się nad problemami dotykającymi współczesną młodzież, jak uzależnienia, depresja czy przemoc rówieśnicza, ich przyczynami oraz sposobami przeciwdziałania. Reprezentanci poszczególnych Filii zgłębiali temat pod okiem swoich wychowawców i przygotowali dla swoich kolegów zadania sprawdzające wiedzę, m. in. quizy, krzyżówki, testy wiedzy, puzzle profilaktyczne.

Następnie na wychowanków czekała niespodzianka. Tegorocznym zadaniem przygotowanym przez prowadzących były tzw. “escape roomy”. Każda reprezentacja została przydzielona do jednego z pięciu pokoi, podejmujących tematykę szeroko pojętej profilaktyki (hazardu, uzależnienia od narkotyków, uzależnienia od alkoholu, depresji czy przemocy rówieśniczej/cyberprzemocy).  W pokojach na wychowanków czekał szereg zadań i zagadek, a ich głównym celem było wydostanie się z pokoju. Każdej grupie pomagał wolontariusz. Wszystkim grupom udało się wykonać zadania.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie dla wszystkich wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację Dnia Profilaktycznego.