Miesiąc Rodziny po raz dziesiąty!
Radosne świętowanie czas zacząć! Jak co roku Wyspa Słodowa stanie się wielkim centrum wydarzeń familijnych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najbliższy piknik z okazji Miesiąca Rodziny już w sobotę 26 maja od godziny 13.00.

Miesiąc Rodziny to wyjątkowy czas na przełomie maja i czerwca, kiedy kumuluje się wiele wydarzeń skierowanych do rodzin. Daty graniczne wyznaczają dwa święta – Dzień Matki oraz Dzień Ojca. W tym roku Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz z partnerami – firmami i instytucjami – przygotowało ponad 250 wydarzeń skierowanych do wrocławskich rodzin.

Pikniki rodzinne
Głównymi punktami Miesiąca Rodziny są cztery pikniki rodzinne na Wyspie Słodowej dla uczczenia ważnych osób w życiu rodzinnym:
● 26-27 maja – Dzień Matki,
● 3 czerwca – Dzień Dziecka,
● 10 czerwca – Dzień Dziadków,
● 24 czerwca – Dzień Ojca.

Każdy z pikników ma swój temat przewodni, ale wszyscy znajdą wśród wielu propozycji coś dla siebie. Animacje dla dzieci, dmuchańce, food trucki, warsztaty, pokazy i konsultacje dla dorosłych oraz wiele innych atrakcji czeka na Wyspie Słodowej. W ramach projektu MOVEment Spaces na Wyspie Piaskowej zostaną zorganizowane atrakcje sportowo-rekreacyjne dla całych rodzin. Będzie można wziąć udział w kilkutygodniowej akcji ruchowej, która swoją kontynuację będzie miała w 10 wrocławskich Parkach ESK (Emocje-Sport-Kultura).

Atrakcje pikniku rodzinnego na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Matki
(25 maja – 12.00-18.00, 26-27 maja – 11.00-19.00)
Tegoroczny Miesiąc Rodziny rozpoczyna najbardziej rodzinny ODNFEST – Odnowienie Festival. Na Wyspie Słodowej w dniach 25-27 maja zorganizowana zostanie festiwalowa Strefa Dzieci – wszystkie atrakcje dostępne są za darmo już w piątek 25 maja w godz. 12.00-19.00, a w sobotę i niedzielę 26 i 27 maja w godz. 11.00-19.00. W sobotę o 16.00 zapraszamy na koncert zespołu pop-gospelowego Małe TGD, a w niedzielę o 11.00 na film “Paddington”.
Więcej informacji:
http://wcrs.wroclaw.pl/artykul/1940-odnowienie-festival-otwiera-miesiac-rodziny

Podczas pikniku rodzinnego w sobotę i w niedzielę w godz. 13.00-18.00 będzie można zbudować własne roboty na stanowisku Planety Robotów, a Stowarzyszenie Druga Runda zaprasza na gry planszowe i wielkoformatowe. W sobotę Park Trampolin GO JUMP przeprowadzi warsztaty parkour, a w niedzielę Hasta La Vista przygotuje ściankę do squasha. Firmy Aetka24 i Neffos zapewniają fotobudkę, w której można zrobić rodzinne zdjęcie, a mBank organizuje koło fortuny z nagrodami. Zapraszamy również wszystkich na warsztaty dla dzieci zorganizowane przez Stowarzyszenie Iskierka, a oprócz tego na konsultacje specjalistów z zakresu profilaktyki zdrowotnej i na bezpłatne badania.

Wydarzenia w mieście
Specjalne wydarzenia, których odbiorcami są wrocławskie rodziny będą się odbywać się przez najbliższy miesiąc w całym mieście. Partnerzy Miesiąca Rodziny zapraszają do wspólnego spędzania wolnego czasu i korzystania z przygotowanych atrakcji.

Szczególnie polecamy:
26 maja, godz. 11.00 – Ojcowie na start, Rodzinny wyścig rowerowy, więcej informacji: wroclaw.ojcowienastart.pl
26 maja, godz. 19.00 – Koncert z okazji Dnia Matki, Sala Audytoryjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego,
3 czerwca, od godz. 12.30 – Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, plac przy budynku szkoły, ul. Świętokrzyska,
7 czerwca, godz. 17.30 – warsztaty Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato, Narodowe Forum Muzyki, wymagane zgłoszenia na pospiewajmi@nfm.wroclaw.pl,
9 czerwca, godz. 10.00 – Dzień Otwarty Robotyki, Planeta Robotów, ul. Drukarska 52,
10 czerwca, godz. 10.00 – Jak pielęgnować wewnętrzne szczęście dziecka?, warsztaty, Pracownia Psychoterapii Nanovo, ul. Kwiska 5/7, wymagane wcześniejsze zapisy: g.sliwa.nanovo@gmail.com
14 czerwca, godz. 17.00 – Coaching rodzicielski, czyli jak uskrzydlić swoje dziecko, warsztaty Fundacji Trymiga, Infopunkt Nadodrze, ul. Władysława Łokietka 5,
15-17 czerwca, godz. 11.00-18.00 – Rodzinny Piknik z Książką – II Edycja, plac przy Iglicy koło Hali Stulecia,
15 czerwca, godz. 9.30 – Warsztat Rozumiem, Pomagam, Wspieram, Fundacja Pozytywka, ul. Gajowicka 164/1,
16 czerwca, godz. 15.00 – Och, Emil!, przedstawienie dla dzieci, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4,
17 czerwca, od godz. 10.00 – Festiwal Rękodzieła na Psim Polu, Fundacja Opieka i Troska, Rynek Psiego Pola,
23 czerwca, godz. 12.00 – Zielony kapturek, mobilna gra miejska, Park Południowy, więcej informacji: biblioteka.wroc.pl
23-24 czerwca, godz. 12.00-18.00 – Rodzinny Piknik Sportowy, Pergola przy Hali Stulecia,
23 czerwca, od godz. 10.30 – gra miejska Zagadkowy Szczepin, Stowarzyszenie Iskierka, ul. Legnicka 30,
23 czerwca, godz. 14.00-20.00 – 11. Festiwal Kalejdoskop Kultur, Wyspa Słodowa

Pełną listę wydarzeń odbywających się w ramach Miesiąca Rodziny można znaleźć w przygotowanych kalendarzach (dostępnych m.in. na Wyspie Słodowej, we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, w Parkach ESK Emocje-Sport-Kultura oraz u naszych partnerów) oraz na stronie internetowej wcrs.wroclaw.pl i na Facebooku: fb.com/RozwojSpoleczny

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami – wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodziny.
Projekt jest finansowany ze środków gminy Wrocław.