Planowanie kampanii fundraisingowej

Szkolenie FAOO realizowane w ramach Programu Edukacji Fundraisingowej PEF

Miejsce:

Stowarzyszenie Pomocy „ISKIERKA”
Pl. św. Macieja 5
50-244 Wrocław
Sala 3-5
19 lutego 2019 | godz. 9.00-16.00

Temat:
Czy moja organizacja może pozyskiwać środki od indywidualnych darczyńców? Jak poprosić ich o wsparcie? Do kogo, kiedy i jak się zwrócić? O jaką kwotę poprosić? Jak sprawić, aby nasze działania fundraisingowe nie były dość przypadkowym zestawem pomysłów na kontakt z darczyńcami, lecz spójną sekwencją zdarzeń, która ma doprowadzić do osiągnięcia założonych wcześniej celów?
Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich zaprasza na intensywny, jednodniowy warsztat z planowania kampanii fundraisingowej. Podczas szkolenia poznamy model planowania kampanii w 7 siedmiu krokach – od wstępnej koncepcji, przez wybór grup docelowych, budowę komunikatu, dobór optymalnych technik fundraisingowych, aż po wstępny plan komunikacji, harmonongram i budżet.
Przyjrzymy się przykładom skutecznych kreacji fundraisingowych, popracujemy nad przygotowaniem apelu o wsparcie dla Twojej organizacji, a także rozprawimy się też z najbardziej powszechnymi mitami na temat pozyskiwania funduszy od darczyńców indywidualnych.

Program:
GŁÓWNE TREŚCI SZKOLENIA

  • Mapa pojęć dotyczących fundraisingu
  • Przegląd i ocena źródeł finansowania organizacji pozarządowych
  • Wyznaczanie celów finansowych i niefinansowych kampanii
  • Segmentacja darczyńców i kanały komunikacji z nimi
  • Budowanie apelu o wsparcie
  • Fundraisingowe techniki online oraz offline
  • Wybór optymalnego fundraising miksu

Uczestnicy:
DLA KOGO?
Na zajęcia zapraszamy osoby odpowiedzialne w organizacji za fundraising – w pierwszej kolejności członków zarządu oraz fundraiserów. Sugerujemy, aby osoby uczestniczące w zajęciach były związane z organizacją przez minimum 12 miesięcy oraz posiadały aktualną wiedzę na temat prowadzących w organizacji projektów.

Prowadzący:
Lidia Kuczmierowska – Absolwentka PW, SGH oraz studiów MBA na Akademii Koźmińskiego. Doktorantka zarządzania. Superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Ma dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i doradztwa. Przez ponad 15 lat pracowała na kierowniczych stanowiskach w organizacjach pozarządowych i w biznesie.
Andrzej Pietrucha – trener i ekspert ds. fundraisingu. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim, Charity Marketing and Fundraising w Cass Business School w Londynie oraz Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Od blisko 20 lat związany z organizacjami pozarządowymi. Pracował dla Fundacji Wspólna Droga, Fundacji ITAKA, Fundacji BOŚ, od 2016 –  członek zespołu FAOO.

DATA I MIEJSCE SZKOLENIA
Zajęcia odbędą się we wtorek 19 lutego 2019 r. w godzinach 9.00-16.00 we Wrocławiu, w Stowarzyszeniu Pomocy „ISKIERKA” pl. św. Macieja 5 Wrocław, sala 3-5.

INNE INFORMACJE
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają ew. koszty dojazdu.

FUNDACJA AKADEMIA ORGANIZACJI OBYWATELSKICH
Działamy na rzecz podniesienia jakości zarządzania w trzecim sektorze. Główne aktywności FAOO to coroczny program kształcenia menedżerów NGO (PROMENGO), otwarte Spotkania FAOO organizowane w formie konferencji i seminariów oraz oferowanie za pośrednictwem platformy e-learningowej Kursodrom kursów i innych materiałów edukacyjnych online. Fundacja prowadzi Program Edukacji Fundraisingowej, w ramach którego oferuje kursy pn. Szkoły Fundraisingu, szkolenia i doradztwo oraz specjalistyczne seminaria.
Misja FAOO: Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze.
Szkolenie jest organizowane w ramach Programu Edukacji Fundraisingowej, dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Zapisy:

https://goo.gl/forms/Y0bOzQ987qQnQL5l1