W dniu 09.03.2019 roku (sobota) w godzinach 11:00 – 13:00 w Teatrze Polskim (Scena na Świebodzkim), przy placu Orląt Lwowskich 20c, odbędzie się IV Spotkanie Teatralne  Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Pomocy ISKIERKA. Na scenie zaprezentują się podopieczni wszystkich naszych filii, którzy przez ostatni miesiąc przygotowywali występ. Cieszymy się, iż możemy zaprosić Was i przedstawić talenty oraz umiejętności naszych podopiecznych, zwłaszcza w tym szczególnym czasie, kiedy świętujemy dwudziestolecie Stowarzyszenia Pomocy ISKIERKA.  Mamy nadzieję, iż występy naszych podopiecznych dostarczą Państwu wiele emocji i wzruszeń. W przerwach pomiędzy występami dzieci przewidujemy zabawy integracyjne dla widowni oraz występy wokalne. Na zakończenie – niespodzianka.

Współorganizatorem wydarzenia jest Teatr Polski.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Link do zapisów:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXWCWezoUQ_jQqy8ddDkHe6Rvw-rDubQPQYkHGnXW_hFIxXQ/viewform

 

Poniżej przedstawiamy tytuły przedstawień, które będziecie mogli zobaczyć.

Filia nr 1 z przedstawieniem pt. “Opowieści z Narnii” (scenariusz Aleksandra Buczyńska, na podstawie powieści “Opowieści z Narnii. Lew,  Czarownica i Stara Szafa” autorstwa  C.S. Lewisa oraz filmowej adaptacji A. Adamsona)

Nieznany świat czeka za drzwiami,  trzeba tylko je otworzyć. Narnia – skuta wiecznym lodem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czterech śmiałków wchodzi przez drzwi do szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie a już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian…

Filia nr 2 z przedstawieniem pt. “Baśniowy Ambaras” (autor Dorota Dankowska)

“Baśniowy Ambaras” jest spektaklem, w którym z jednej strony prezentuje współczesne dzieci wpatrzone w uzależniający świat cyfryzacji, natomiast z drugiej ukazuje bunt postaci bajkowych, które są zapominane. Znani bohaterowie z bajek zmieniają swoje losy, miejsca zamieszkania i pragną zająć się swoim życiem. Niektórzy natomiast nie zgadzają się z tym i przychodzą po pomoc do Baja, który włada wszystkimi baśniami. Przedawnienie to zachęca do czytania książek, które rozwijają wyobraźnię dzieci.

Filia nr 3 z przedstawieniem pt. “Królowa Śniegu”  (opracowanie z książki pt. „Kurtyna w górę” oraz  Małgorzata Kawecka „Ostrów Kolonia”)

Znana opowieść w naszej adaptacji. Akacja rozgrywa się w niewielkim miasteczku, zamieszkałym przez bardzo szczęśliwych ludzi, żyjących w  zgodzie i przyjaźni. Wszystko do czasu pojawienia się Czarownika – wysłannika nieszczęśliwej Królowej, która pragnie zniszczyć przyjaźń i miłość dwojga dzieci – czy jej się to uda?

Filia nr 4 z przedstawieniem pt. “Akademia Pana Kleksa” (Na podstawie książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa” oraz filmów Krzysztofa Gazdowskiego „Akademia Pana Kleksa” i „Podróże Pana Kleksa”. W przedstawieniu zostaną wykorzystane piosenki i muzyka z ww. filmów)

Będzie to opowieść o  podróży Adasia Niezgódki do krainy przygód. Głównym bohaterem jest chłopiec, który był niezaradny, nie bawił się z kolegami, wolał przeczytać ciekawą książkę. W Akademii będzie poszukiwał zaginionego guzika Szpaka Mateusza. Przedstawienie będzie bogate w układy taneczne przygotowane przez najmłodszą grupę.

Filia nr 5 z przedstawieniem pt.  ”Pippi idzie do szkoły” (scenariusz przedstawienia na podstawie książki „Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren w opracowaniu Ewy Święcickiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie)

Krótka historia Pippi Langstrumpf, która na co dzień nie uczęszcza do szkoły tak jak inne dzieci i pewnego dnia postanawia wejść do grona uczniów, ponieważ chce mieć tak jak inni święta, wakacje i ferie. Kiedy przychodzi do szkoły okazuje się, że nie wie jak się zwracać do nauczyciela, czym jest tabliczka mnożenia itp. Pippi, która na co dzień robi co chce, mieszka i wychowuje się sama a jej przyjaciółmi są koń i małpka – ma duży problem, żeby dostosować się do zasad szkoły.

Serdecznie zapraszamy!