W V Spotkaniach Teatralnych Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Pomocy ISKIERKA, które w tym roku odbędą się w formie online w dniach 27.06-2.07.2021, zaprezentują się:

FILIA NR 1 w wierszu Jana Brzechwy pod tytułem „Entliczek pentliczek”.

W tym krótkim wierszu poznajemy robaczka w zielonym kubraczku, który nie ma już ochoty na jedzenie tylko jabłek. Marzy mu się befsztyk i aby go zjeść udaje się do miasta… . A co dalej dowiecie się po oglądnięciu występu dzieci z Filii nr 1.

FILIA NR 2 w wierszu Jana Brzechwy pod tytułem „ Na straganie”.

Każdy z nas był w sklepie warzywniczym, gdzie mógł podziwiać dorodne warzywa leżące na półkach i w skrzynkach. Nikt jednak nie wie, że oprócz pięknego wyglądu warzywa potrafią mówić. Obejrzyjcie i posłuchajcie tego wiersza w interpretacji dzieci z Filii nr 2, a dowiecie się o czym rozmawia się na straganie.

FILIA NR 3 w słuchowisku pod tytułem „Kuchenne rewolucje”.

Autorami scenariusza są wychowawcy z Filii nr 3, a inspiracją do napisania go był program prowadzony przez znaną wszystkim panią Magdę Gessler, która od lat zmienia jedzenie w polskich barach i restauracjach. Jak kuchenne zmiany widzą dzieci i wychowawcy z Filii nr 3? Posłuchajcie słuchowiska.

FILIA NR 4 w wierszu Aleksandra Fredro pod tytułem „Paweł i Gaweł”.

Jest to historia spokojnego Pawła i hałaśliwego Gawła. Ich relacje sąsiedzkie nie układają się dobrze. Paweł jest zmęczony ciągłymi wybrykami Gawła , aż w końcu wpada na szalony pomysł który wprawia tego ostatniego w osłupienie. A jaki to pomysł? Zobaczcie występ dzieci z Filii nr 4 i dowiecie się co wymyślił Paweł.

FILIA NR 5 w wierszu Jana Brzechwy pod tytułem „ZOO”.

Nie musimy iść do ogrodu zoologicznego. Wystarczy zobaczyć ten występ, aby poznać wiele zwierząt żyjących w Europie i na innych kontynentach. Co ciekawe, z tego wiersza dowiadujemy się również o ich cechach i sposobach zachowania. Obejrzyjcie i przekonajcie się jak różnorodne są zwierzęta.

Wszystkie przedstawienia można będzie obejrzeć na Facebook’u Stowarzyszenia: https://www.facebook.com/iskierkawroc

Zapraszamy!