Specjalnie dla Państwa przedłużamy zapisy do 14 maja! Zostały dwa ostatnie miejsca. Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Jakie trudności przeżywa Twoje dziecko?
Jak wzmocnić relację dziecko-rodzic poprzez współpracę?
Jak zmniejszyć liczbę konfliktów i trudnych sytuacji, które prawdopodobnie dominują w relacjach rodzic-dziecko z ADHD?
Jak pomóc dziecku radzić sobie z objawami ADHD?

Serdecznie zapraszamy na warsztaty kompetencji rodzicielskich, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat specyfiki funkcjonowania dziecka z ADHD, komunikacji z dzieckiem, wspierania jego rozwoju emocjonalnego oraz radzenia sobie z trudnymi zachowaniami. Warsztaty prowadzone będą w oparciu o założenia psychologii behawioralnej oraz oraz Self-reg. Podczas warsztatów omówiony zostanie program „9 kroków do poprawy zachowania”.

Termin: 20-21.05 (sobota, niedziela), 17-18.06 (sobota, niedziela), godzina 10-15
Czas trwania: 20 godzin
Liczba osób – minimum 6, maksymalnie 10. W przypadku zebrania mniejszej liczby chętnych, zastrzegamy możliwość zmiany terminu rozpoczęcia zajęć lub odwołania grupy.

Koszt: 600 złotych
Program składa się z 4 spotkań, z których każde trwa 5 godzin. Spotkania odbywać się będą przy pl. św. Macieja 5 we Wrocławiu

Link do zapisów: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Tematyka warsztatów:

Spotkanie 1
Psychoedukacja (emocje związane z diagnozą, zasoby rodzica, funkcjonowanie układu nerwowego dziecka z ADHD, funkcje wykonawcze, fakty i mity na temat ADHD, odróżnianie objawów od trudnych zachowań)
Samoregulacja rodzica – jak zadbać o siebie?
Spotkanie 2
Samoregulacja u dziecka, higiena snu
Pozytywna uwaga
Skuteczne wydawanie poleceń
Spotkanie 3
System „Przywilej-zasada-konsekwencja”
Spotkanie 4
Metody pracy z dzieckiem: „okulary” na ADHD, organizacja środowiska domowego, coaching rodzicielski, oddziaływanie na zachowanie dziecka w miejscach publicznych

Prowadząca:

Aleksandra Buczyńska – pedagog, psycholog, trener TUS. Od 7 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w ramach Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Pomocy ISKIERKA, gdzie realizuje grupowe i indywidualne zajęcia z dziećmi, prowadzi również  konsultacje psychologiczne w Punkcie Poradnictwa i Terapii Rodzinnej. Od kilku miesięcy pracuje dodatkowo w szkole specjalnej. Ukończyła studia podyplomowe “Edukacja i terapia dziecka ze spektrum autyzmu”.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Na zgłoszenia czekamy do 14 maja!!! Zgłoś się już dziś, bo liczba miejsc do udziału w warsztatach jest ograniczona!

O zakwalifikowaniu na warsztaty oraz kwestiach organizacyjnych zostaną Państwo poinformowani osobnym mailem, w którym otrzymają Państwo również informacje dotyczące płatności za kurs.

Płatność za kurs nie będzie zwracana po rezygnacji z udziału po 15 maja 2023 roku.

#warsztaty #warsztatykompetencjirodzicielskich #rodzicesięuczą #iskierkawroc